Attachment | Size |
---|---|
495C5408-Edit.jpg | 9.43 MB |
495C3260.jpg | 383.38 KB |
495C3275.jpg | 456.67 KB |
495C3282.jpg | 381.66 KB |
495C3288.jpg | 484.62 KB |
495C3310.jpg | 458.58 KB |
495C3313.jpg | 231.19 KB |
Here were the individual results from our competition on Saturday at Snow College. Thank you for your continued support of these students.
Anatomy & Physiology 2nd place Josephine Schmidt
Chemistry Lab 2nd place Logan Marks & Tucker Back
Dynamic Planet 1st Place Bryson Evans & Andrew Lott
Ecology 3rd Place Kayden Mortensen & Dalton Hawk
Bottle Rocket 2nd place Andrew Lott & Jessica Pratt
Fermi Questions 3rd Place Elliot Layton & Philip Richey
Game On 3rd Place Jacob Gunderson & Tucker Back, 1st Place Nathan Austin & Anthony Bardsley
Helicopters 2nd placeAnne Dallon & Anthony Bardsley
Hovercraft 1st Place Logan Marks & Philip Richey
Materials Science 2nd place Bryson Evans & Anthony Bardsley
Microbe Mission 2nd place Kaden Call & Cooper Hundley
Mission Possible 2nd place Madyson Meeks & Joshua Green
Optics 2nd place Nathan Austin & Leslie Day, 1st Place Gideon Hale & Philip Richey
Remote Sensing 2nd placeLogan Marks & Gideon Hale
Rocks & Minerals 1st Place Josephine Schmidt & Hunter Tillack
Thermodynamics 2nd placePhilip Richey & Gideon Hale
Towers 3rd Place Isabella Frasche & Madyson Meeks
Write it Do it 3rd Place Nathan Austin & Elliot Layton
The team took 3rd overall and qualified for State, which will be held on March 31st at the University of Utah.
Anatomy & Physiology 2nd place Josephine Schmidt
Chemistry Lab 2nd place Logan Marks & Tucker Back
Dynamic Planet 1st Place Bryson Evans & Andrew Lott
Ecology 3rd Place Kayden Mortensen & Dalton Hawk
Bottle Rocket 2nd place Andrew Lott & Jessica Pratt
Fermi Questions 3rd Place Elliot Layton & Philip Richey
Game On 3rd Place Jacob Gunderson & Tucker Back, 1st Place Nathan Austin & Anthony Bardsley
Helicopters 2nd placeAnne Dallon & Anthony Bardsley
Hovercraft 1st Place Logan Marks & Philip Richey
Materials Science 2nd place Bryson Evans & Anthony Bardsley
Microbe Mission 2nd place Kaden Call & Cooper Hundley
Mission Possible 2nd place Madyson Meeks & Joshua Green
Optics 2nd place Nathan Austin & Leslie Day, 1st Place Gideon Hale & Philip Richey
Remote Sensing 2nd placeLogan Marks & Gideon Hale
Rocks & Minerals 1st Place Josephine Schmidt & Hunter Tillack
Thermodynamics 2nd placePhilip Richey & Gideon Hale
Towers 3rd Place Isabella Frasche & Madyson Meeks
Write it Do it 3rd Place Nathan Austin & Elliot Layton
The team took 3rd overall and qualified for State, which will be held on March 31st at the University of Utah.